چگونگی پیدایش بازی گلف

فروشنده
تاریخ انتشار
۱۴ خرداد ۱۳۹۸
تعداد بازدیدها
6437 بازدید
17,700 تومان

بهترین هارا ارزان از ما بخرید

دانلود تحقیق چگونگی پیدایش بازی گلف

همانطور که امروزه می شناسیم، احتمالاً منشأ بازی گلف، از اسکاتلند است.

ولی اگر بخواهیم رد پای آن را بگیریم. شروع این بازی به صدها سال پیشتر باز می گردد. در اوایل امپراطوری روم، یک نوع بازی وجود داشته و به نام «پاگانیکا» معروف بوده است؛ که با یک توپ چرمی پر از پرهای نازک پرندگان و یک چوب خمیده که به عنوان چوگان بوده، بازی می شده است.

دلایلی وجود دارد که در انگلستان هم، یک بازی که خیلی شبیه بازی گلف بوده، در اواسط قرن چهاردهم وجود داشته است، و در موزه بریتانیا تصویری در یک کتاب متعلق به قرن شانزدهم وجود دارد که سه بازیکن این بازی را نشان می دهد و هر کدام، یک توپ و یک چوب چوگان دارند، که سعی می کنند توپ را به کمک این چوگان، به داخل سوراخی بیندازند.

در قرن پازندهم، گلف به قدری در اسکاتند عمومیت یافت که قوانینی گذاشتند که این بازی را قدغن کرد.

زیرا، خیلی از وقت مردم را می گرفت! گذشته از این، علاقه زیاد به گلف، حتی باعث شده بود مردم مثلاً تیراندازی را هم فراموش کرده، و یا این که یکشنبه ها به کلیسا نیایند.گلف از قدیم هم، به عنوان یک بازی «اشرافی و باستانی» معروف بوده است.

برای این که به نظر می رسید، اشراف خیلی به این بازی تمایل داشته اند.

جیمز چهارم، جیمز پنجم و ماری استورات، از علاقه مندان بازی گلف بوده اند. اولین کلوپها ی گلف، در قرن هجدهم تأسیس شدند.

در امریکا گلف از سال ۱۷۹۹، کم و بیش بازی می شده است.

اما تقریباً یک صد سال گذشت تا این که این بازی به صورت یک ورزش مرتب و منظم در آمریکا در بیاید.

اولین کلوب گلف، در آمریکا در سال ۱۸۸۸ در نیویورک تأسیس شد.

ورزشی که بسیار ارزان است و حتی می توان در خانه آن را انجام داد تا اعضای خانواده ها با انجام آن نه تنها فعالیت بدنی داشته باشند،

بلکه بتوانند ضمن پرکردن اوقات فراغت، خود از استرس های شهری دور شوند.فدراسیون گلف چندی است در صدد گسترش مینی گلف در کنار گلف است.

ورزشی که بسیار ارزان است و حتی می توان در خانه آن را انجام داد تا اعضایخانواده ها با انجام آن نه تنها فعالیت بدنی داشته باشند،

بلکه بتوانند ضمن پرکردن اوقات فراغت، خود از استرس های شهری دور شوند.

فراهم کردن کلاب و توپ و سازه های متحرک برای پرداختن به این ورزش سخت نیست و اکنون در دنیا تمام اعضای خانواده ها به آن می پردازند و ورزشی همگانی شده است.

 

حتی در آمریکا فضای خالی پشت بام ها را به این ورزش اختصاص می دهند و در بیشتر کشورها در جلوی خانه ها، پارک ها، فضاهای خالی کنار خیابان ها زمین های مینی گلف برای افراد جامعه مهیا شده است.

چندی پیش سومین رقابت مینی گلف در پارک لاله تهران توسط انجمن مینی گلف برگزار شد که مورد استقبال بسیاری از خانواده هایی که گلف را به صورت رایگان زیر نظر فدراسیون آموزش دیده بودند، قرار گرفت.

  • مینی گلف در ایران انجمن مینی گلف زیر نظر فدراسیون گلف در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز کرده است.فدراسیون گلف تاکنون به همراه آموزش رایگان گلف، مینی گلف را نیز به علاقه مندان آموزش داده است و ۱۲ هزار نفر در کل کشور با ضربات کوتاه قابل استفاده در مینی گلف آشنا شده اند.

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.