دانلود تحقیق والیبال

فروشنده
تاریخ انتشار
۱۶ خرداد ۱۳۹۸
دسته بندی
تعداد بازدیدها
8831 بازدید
27,700 تومان

بهترین هارا ارزان از ما بخرید

دانلود تحقیق والیبال

مقدمه :

محبوبیت بازی والیبال در بین مردم به علت سادگی این بازی است بااینحال مهارتهای این بازی باید فراگرفته شود و این کتاب به زبانی ساده تمام نکاتی که برای بهتر بازی کردن والیبال لازم است را به شما می آموزد و شما را قادر می سازد که هم خوب بازی کنید و هم از بازی لذت ببرید .

در سال ۱۹۹۵ بازی والیبال صدمین سال بوجود آمدنش را جشن گرفت . این بازی در سال ۱۸۹۵ در ایالات متحده آمریکا پدید آمد .

  ریچارد کالیکات ،رئیس فدراسیون والیبال انگلستان

تاریخچه والیبال :

در سال ۱۸۹۵ ویلیام جی . مورگان پسر یکی از مهاجران ولزی در ایالات متحده آمریکا در سالن ورزشی هولیوک د رماساچوست ، یک بازی جدید به نام مینویت طراحی کرد که در این بازی دو تیم در دو طرف یک طناب           می ایستادند و به یک توپ بسکتبال ضربه می زدند .

در این بازی هر کس حق داشت که فقط یک ضربه به توپ بزند و مجاز نبود که توپ را بگیرد یا نگه دارد . مورگان می خواست بازی طراحی کند که هر کسی و در هر جایی بتواند آنرا بازی کند مورگان متوجه شده بود که بازی بسکتبال را هر کسی نمی تواند بازی کند و به همین دلیل دنبال ابداع یک بازی ساده بود .

محبوبیت بازی والیبال در بین مردم به خاطر همین سادگی در مراحل اولیه پیدایش بازی مینونت در هر تیکم ۹ نمفر در سه ردیف سه تایی بازی می کردند تمام بازیکنان باید به ترتیب جای خود را با نفر بعدی عوض می کردند تا همه در تمام موقعیتهای زمین قرار بگیرند . زمین بازی در ابتدا ۵۰ فوت       ( 15 متر و ۲۴ سانتیمتر ) در ۲۵ فوت ( ۷ متر و ۶۲ سانتیمتر ) بود که توسط یک تور ( که بجای طناب قرار گرفته بود ) به ارتفاع حدود دو متر به دو نیمه شده است .

در کنفرانسYMCA در سال ۱۸۹۶ نام این بازی جدید به نام والیبال تغییر پیدا کرد . بعدها تور والیبال را بالاتر برده و در ارتفاع دو متر و ۲۸ سانتیمتر قرار دادند و تعداد بازیکنان نیز از ۹ نفر به ۶ نفر کاهش یافت . زمین بازی نیز کمی بزرگتر شد و توپ بازی که قبلا از توپ بسکتبال استفاده می شد ، سبکتر شد .

اندازه و وزن توپی که امروز استفاده می شود بسیار متفاوت بود . کم کم قوانین تکنیکهای بازی والیبال بوجود آمد و بازیهای قهرمانی اجرا شد .

 

در سال ۱۹۱۸ باز ی والیبال با ورود تیمهای آمریکایی به فرانسه به اروپای غربی هم معرفی شد و سپس در تمام جهان بازی والیبال شناخته شد . در ژاپن و روسیه بازی والیبال طرفداران بسیاری پیدا کرد وخیلی محبوب شد . از آن هنگام ، بازی والیبال از یک بازی تفریحی به عنوان یک بازی مسابقه ای قهرمانی در نظر گرفته شد .

اولین اقدام برای سازماندهی و استاندارد کردن بازی والیبال در المپیک برلین در سال ۱۹۳۶ اتفاق افتاد و نمایندگان ۲۲ کشور جهان د راین مورد به بحث پرداختند . اولین مسابقه بین المللی والیبال در سال ۱۹۳۹ و در بازیهای دانشگاهی جهان برگزار شد . در سالهای جنگ جهانی دوم ، بازی والیبال پیشرفت کرد .

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.