کریستالوگرافی، بلورنگاری اشعه ی ایکس

کریستالوگرافی، بلورنگاری اشعه ی ایکس
فروشنده
تاریخ انتشار
۴ دی ۱۳۹۷
تعداد بازدیدها
7222 بازدید
7,900 تومان

کریستالوگرافی، بلورنگاری اشعه ی ایکس

در هر نوع مختلفی از میکروسکوب ، نیروی مختلفی اندازه گیری می شود. از اینرو میکروسکوپ نیروی اصطکاک، میکروسکوپ نیروی مغناطیسی، میکروسکوب نیروی الکترواستاتیک و میکروسکوپ اسکن حرارتی وجود دارد. میکروسکوپ آخر را می توان کوچکترین دماسنج دنیا توصیف کرد. یک ترموکوپل متصل به سوزن، دما را در هر وضعیتی اندازه گیری می کند. از آنجایی که حرارت در اصل حرکت در طول موج مادون قرمز است، احتمالا در آینده ی نزدیک امکان اندازه گیری طیف ماردون قرمز یه مولکول وجود خواهد داشت.

کریستالوگرافی(بلورنگاری) اشعه ی ایکس

مقدمه۷.۱

در ژوئن ۱۹۱۳ لارنس براگ با استفاده از تجزیه و تحلیل اشعه ی ایکس، ساختار نمک طعام را تعیین کرد. از آن زمان، در نود سال میانی، پیشرفت مداوم نظریه، تمرین تجربی و فناوری، تعیین ساختار سه بعدی قریب به ۲۵۰۰۰۰ مولکول های آلی و زیستی را ممکن ساخته است. در این فصل با جزئیات بیشتری به شرح تکنیک قدرتمند کریستالوگرافی اشعه ی ایکس می پردازیم.کریستالوگرافی علم مطالعه ی بلور (کریستال) ها است.

از آنجا که مواد بیولوژیکی در حالت طبیعی به ندرت بلورین هستند، امکان دارد این سوال پیش بیاید که بیوفیزیک چه ارتباطی با بلورنگاری(کریستالوگرافی) دارد. پاسخ در این حقیقت نهفته است که به جز تشدید مغناطیسی هسته‌ای، کریستالوگرافی اشعه ی ایکس تنها روش موجود برای دستیابی به تصویری دقیق، صحیح و بی طرفانه از یک مولکول است.

 

 

 

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.