پروژه چگونگی تاثیر گردشگری بر توسعه اقتصادی استان گیلان

پروژه چگونگی تاثیر گردشگری بر توسعه اقتصادی استان گیلان
فروشنده
تاریخ انتشار
۶ دی ۱۳۹۷
تعداد بازدیدها
13142 بازدید
8,900 تومان

پروژه چگونگی تاثیر گردشگری بر توسعه اقتصادی استان گیلان

چکیده

توسعه صنعت گردشگری در گیلان ، رشد اقتصادی استان و کشور را رقم می زند. صنعت گردشگری یکی از سه صنعت پردرآمد دنیاست. وجود جاذبه‌های گردشگری در توسعه اقتصادی گیلان تاثیرگذار است. ایجاد زیرساخت‌های لازم زمینه سفر را در کنار امنیت فراهم می‌کند.
گیلان دارای جاذبه‌های بی‌نظیر متعدد در حوزه‌های تاریخی، گردشگری و فرهنگی بوده و جزو استان برتر کشور است. گیلان یکی از پنج قطب مطرح گردشگری کشور است، برای توسعه صنعت گردشگری گیلان باید از تمام قالبیت‌های استان استفاده کنیم. صنعت گردشگری بسیار شکننده، تاثیرگذار و متاثر از حوزه‌های دیگر است. با توجه به ویژگی‌های خاص گیلان در بحث گردشگری، باید از توانمندی و توانایی‌های خود برای رونق اقتصادی استان استفاده کنیم. در این پروژه به بررسی چگونگی تاثیر گردشگری بر توسعه اقتصادی استان گیلان می پردازیم.
کلمات کلیدی: صنعت گردشگری،رشد اقتصادی،جاذبه گردشگری،توسعه اقتصادی،توانمندی

۱-۱ مقدمه

جهانگردی پدیده‌ای است که از دیر باز در جوامع انسانی مختلف وجود داشته اما با ورود به عصر مدرن به صورت یک صنعت سود‌آور در آمده و مورد‌توجه بسیاری از کشورهای دنیا قرار گرفته است که هر ساله با رشد و توسعه این صنعت چند وجهی مواجه بوده ایم. با نگاهی گذرا به در آمدهای جهانگردی کشورهای مختلف به این نتیجه می‌رسیم که نگاه کشورهای مختلف دنیا به توسعه جهانگردی با اهداف مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و… کاملا متفاوت بوده، اما اکثر کشورها‌، توسعه اقتصادی را در درجه اول اهمیت قرار داده اند‌، بدین دلیل که جهانگردی به سرعت رشد یافته و به بزرگ‌ترین صنعت دنیا تبدیل شده و منافع عمده اقتصادی را به اقتصاد ملی کشورها وارد کرده است.
بر اساس آمارهای موجود‌، جهانگردی ۱۰‌درصد از درآمدها و شغل‌های دنیا را به‌وجود آورده است و پیش‌بینی می‌شود که این رقم تا سال ۲۰۱۰ به دو برابر برسد. از دیدگاه اقتصادی اصلی‌ترین کارکرد صنعت جهانگردی کسب درآمدهای ارزی، توزیع مجدد درآمدها،ایجاد زمینه اشتغال‌، سرمایه‌گذاری و ایجاد ارزش افزوده همچنین فروش کالاها و خدمات مورد‌نیاز گردشگرها است. گردشگری نقش اساسی در اقتصاد کشورها ایفا می کند. شناسایی عمیق و دقیق ابعاد مختلف گردشگری به عنوان رمز توسعه بازار آن محسوب می شود. صنعت گردشگری در طی دهه اخیر با نرخ رشد شتابان گسترش یافته و منبع در آمدی قابل ملاحظه ای برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته بوده است. امروزه صنعت گردشگری به عنوان صنعتی پویا و فراگیر همه ی ارکان وجودی یک جامعه و سیستمهای جهانی را دربر گرفته است، صنعت گردشگری بخشی از    توسعه ی اجتماعی و فرهنگی هر کشور است و از نظر درآمدزایی و اشتغال حائز اهمیت می باشد.

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.