پایان نامه به کارگیری سیستم JIT درشرکت توزیع برق گیلان ونقش آن در کارایی وبازدهی

پایان نامه به کارگیری سیستم  JIT درشرکت توزیع برق گیلان ونقش آن در کارایی وبازدهی
فروشنده
تاریخ انتشار
۳ دی ۱۳۹۷
تعداد بازدیدها
7297 بازدید
28,900 تومان

پایان نامه به کارگیری سیستم JIT درشرکت توزیع برق گیلان ونقش آن در کارایی وبازدهی

چکیده :

 

تولید بهنگام( JUST-IN-TIME : JIT )  امروزه بعنوان یک تکنیک جدید برنامه ریزی تولید و نیز نگرش فلسفی مدیریت بطور گسترده ای با استقبال شرکت ها مواجه شده است.

بطور کلی JIT نوعی فلسفه تولیدی است یا یک هدف بسیار ساده یعنی:” اقلام مورد نیاز را با کیفیت مورد نیاز، به مقدار مورد نیاز و دقیقا در زمان مورد نیاز” تولید کنید.

تقسیم بندی های انجام شده در ادبیات موضوع JIT دامنه گسترده‌ای در برمی‌گیرد

از جمله :JIT بعنوان یک استراتژی ،JIT بعنوان مدیریت کنترل موجودی ، مجموعه‌های خرید JIT و مدیریت تولید JIT استقرار JIT و ارتباط JIT و منابع انسانی و … که همگی بعنوان مجموعه‌ای از فنون مرتبط با JIT بررسی می‌شود. انچه که در این مقاله بدان پرداخته شده رویکرد JIT به سیستم های تولیدی و مقوله برنامه ریزی توید است .

در این تحقیق ضمن بررسی سیستم تولیدی JIT و نظامهای مرتبط با ان به بررسی اهداف تولید بموقع  JITوتکنیک های طراحی سیستم تولیدی JIT  به صورت عملی پرداخته شده است.

در این پژوهش چکونگی به کارگیری تکنیک تولید به هنگام در اداره توزیع برق گیلان(امور یک) و نقش آن در کارایی وبازدهی مورد تحقیق قرار داشته است .

 

 

۱-۱مقدمه

هر سازمان تولیدی برای ادامه حیات خویش و همگام شدن با مسائل روز و توانستن گذراندن مشکلات نیاز به تولید بالقوه دارد.

نه تنها تولید از نظر انجام فعالیت و خروجی یک محصول به عنوان تولید،بلکه چگونگی تولید آن نیز مد نظر می باشد.یکی از این راهها فرآیند فراهم آوردن وسایل مورد نیاز برای تولید و تولید به هنگام است.

دراین  تحقیق ما به به کارگیری فرآیند jit [1]  در اداره توزیع برق گیلان (امور یک) می باشد

شاید بتوان تولید را اولین صنعت بشر دانست.نیاز به تولید منجر به پیشرفت تمام رشته های مهندسی شد.صنعت تولید یا ساخت نام بسیار مهمی است که از ما قبل تاریخ ایجاد گردیده است شد.

تولید یا فرآوری، از اصطلاحات علم اقتصاد، به معنی تهیه کالا و خدمات مورد نیاز با استفاده از منابع و امکانات موجود است. فعالیّت تولیدی سلسله اقداماتی است که برای تبدیل منابع به کالاهای مورد نیاز صورت می‌گیرد.

در اقتصاد، خلق مطلوبیت از طریق فعالیت انسانی است. تولید از نظر علم اقتصاد، دربردارنده خلق اشیا توسط انسان نیز هست؛ ولی شامل دیگر فعالیت‌های خدماتی چون حفاظت و نگهداری، پاکیزه‌سازی و … هم می‌شود.

 

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.