عدالت سازمانی در ایجاد اعتمادو تعهد سازمانی

فروشنده
تاریخ انتشار
۱۶ آبان ۱۳۹۷
تعداد بازدیدها
10090 بازدید
19,900 تومان

نقش عدالت سازمانی در ایجاد اعتمادو تعهد سازمانی

چکیده:

در طول تاریخ یکی از آرزوهای اساسی انسان اجرای عدالت و تحقق آن در جامعه بوده است. در این خصوص مکتبها واندیشه های گوناگون بشری و الهی راه حلهای متفاوتی را برای تبیین و استقرار آن پیشنهاد کرده اند.

از آنجا که رعایت و برقراری عدالت یکی از مهمترین وظایف هر انسان در هر شرایطی است، بنابراین در سازمان نیز رعایت عدالت از سوی مدیران و ایجاد احساس برقراری عدالت در کارکنان از وظایف مهم مدیریت سازمان می باشد.هدف از این مقاله  بررسی نقش عدالت سازمانی در ایجاد اعتمادو تعهد سازمانی و همچنین بررسی وجوه مختلف عدالت، اعتماد و تعهد می باشد.

کلید واژه:

عدالت سازمانی،تعهد سازمانی،اعتماد سازمانی

مقدمه:

سازمان و سازمان یافتگی جزء جدا نشدنی زندگیه ما است.ما قبل از تولد ودر رحم مادر توسط سازمان های مختلفی مراقبت می شویم،در یک سازمان پزشکی چشم به جهان می گشاییم،در سازمانهای متعدد آموزش میبینیم و به موقع در یک سازمان مشغول به کار می شویم و همزمان با سازمانهای متعدد رابطه و سرکار داریم و نهایتا در یک سازمان با مراسم خاص تشییع و تدفین،صحنه نمایش جهانی را ترک میکنیم؛بنابر این انسانها بیشتر عمرشان را در سازمانها یا در رابطه با سازمانها سپری می کنندو این موضوع نشان دهنده اهمیت جایگاه سازمان ها در دنیای کنونی است.(حسن زاده و ناصری،۱۳۸۶؛مقاله)

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.