مکانیسم غیر فعال شدن پلاسما غیر حرارتی در میکروب

مکانیسم غیر فعال شدن پلاسما غیر حرارتی در میکروب
فروشنده
تاریخ انتشار
۶ دی ۱۳۹۷
تعداد بازدیدها
7813 بازدید
2,900 تومان

مکانیسم غیر فعال شدن پلاسما غیر حرارتی در میکروب

خلاصه

مصرف روزافزون از محصولات مواد غذایی تازه نیاز به توسعه پردازش خفیف فن آوری بدون از دست دادن ارزش غذایی و کیفیت حسی مواد غذایی است.پلاسما غیر حرارتی (NTP) فن آوری نوظهور و امیدوارکننده برای گسترش ماندگاری مواد غذایی است.با این حال توسعه بیشتر یک فن آوری باید درک کافی از اثرات آن بر رفتار میکروبی داشته باشد.

لذا هدف از این بررسی ارائه یک نمای کلی از مکانیسم غیر فعال شدن تکنولوژی NTP در میکروب است.عناوین پوشش داده شده ،معرفی اولیه عوامل درونی و بیرونی موثر بر NTP ، اثر غیر فعال کردن میکروبها و مکانیسم های احتمالی برای غیر فعال کردن میکروبهاست.

عوامل بسیاری از جمله پارامترهای پردازش ،شرایط محیطی و خواص میکروبی نشان داده شده برای نفوذ در اثر باکتری از NTP طبق تحقیقات قبلی ،فعالیت بازدارندگی از NTP در برابر میکروب شامل سناریو های بیولوژیکی و فیزیکی ، هر چند مکانیسم های دقیق هنوز ناشناخته باقی می ماند و نیاز به تحقیقات بیشتر در آینده است.

در طول این سالها با توجه به تقاضا برای شیوه زندگی سالم با رژیم های غذایی بهتر است، مواد غذایی تازه یا مواد حداقل پردازش را دارند ، مصرف کنندگان آن بیشتر شده است.با این حال آلودگی این مواد غذایی توسط پاتوژن و میکروب های عامل فساد ،چالش ضروری برای صنایع غذایی که ممکن است، شیوع بیماری ناشی از مواد غذایی باعث شود.

مکانیسم غیر فعال شدن پلاسما غیر حرارتی در میکروب

در حال حاضر ،محصولات تازه وبا حداقل پردازش اغلب خام مصرف شود و یا برای پخت و پز …بطور کلی عفونت مواد غذایی در طول سال گذشته افزایش داشته است.که درصد تمام موارد ناشی از مواد غذایی مربوط به مواد تازه در ایالات متحده آمریکا از ۷۰% در s1970 رو به افزایش بوده است.وآن بطور مداوم در طول دوره ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۵ ۳۳% افزایش داشته .به منظور تحقق تقاضای مصرف کنندگان نه تنها باید به کیفیت مغذی و حسی حفظ شود ، اما باید به ایمنی میکروبی هم مطمئن باشید.( فرناندز،نوریگا و تامپسون ،۲۰۱۳).

مکانیسم غیر فعال شدن پلاسما غیر حرارتی در میکروب

با این حال فن آوری عقیم سازی حرارتی معمولا ممکن است عوارض جانبی جدی بر روی ارزش مواد غذایی و کیفیت حسی (طعم و بحران) از محصولات مواد غذایی تازه ( برک،۲۰۰۸) داشته باشد.

بنابراین در سال های اخیر ،چند عقیم سازی غیر حرارتی فن آوری در راستای جلب رضایت مصرف کنندگان توسعه یافته اند.مانند پردازش فشار بالا مورد نیاز (HPP) ،سونوگرافی ماوراء بنفش ،میدان الکتریکی ،تابش، الکترونیز پالسی آب و پلاسما غیر حرارتی .

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.