هارمونیک دستگاه های سنکرون محاسبه شده

هارمونیک دستگاه های سنکرون محاسبه شده
فروشنده
تاریخ انتشار
۴ دی ۱۳۹۷
تعداد بازدیدها
7031 بازدید
8,900 تومان

مقاله فضای هارمونیک دستگاه های سنکرون محاسبه شده با روش محدود

چکیده

– فضای هارمونیک دستگاه های سنکرون در این مقاله به وسیله طراحی ویژه دستگاه های سنکرون مورد بررسی قرار گرفته اند.روش عنصر دو بعدی محدود برای محاسبه میدان مغناطیسی دستگاه استفاده شد.اندازه فضای هارمونیک و زاویه فاز می تواند بر اساس چگالی شار مغناطیسی محاسبه شود. دستگاه به صورت ویژه طراحی شده و می تواند از محور مستقیم ،محور چهارم، و محور های متوسط مختلف.برانگیخته شود. دقت محاسبه المان محدود به وسیله منحنی مدار باز اندازه گیری می شود.بررسی فضای هارمونیک در این مقاله بینش ارزشمندی از فضای هارمونیک

دستگا های سنکرون فراهم می کند، که می تواند برای کمک به پیش بینی روش های پیشرفته تر هارمونیک برای طراحی و بهره برداری دستگاه سنکرون مفید باشد.

۱.مقدمه

تاثیر هارمونیک در طراحی، بهره برداری و کنترل دستگاه های سنکرون موضوع تحقیق در چندین دهه بوده است [۱-۱۹]. دو نوع هارمونیک مربوط دستگاه های سنکرون وجود دارد: هارمونیک زمان | L-8 | و هارمونیک فضا [۶-۲۰]. هارمونیک زمان توسط دستگاه های الکترونیک قدرت در سیستم های قدرتی تولید می شود [۵]، که می تواند باعث خسارت به جریان گردابی [۳، ۵] و تداخل با جریان ولتاژ [۴] دستگاه های سنکرون شود. فضای هارمونیک توسط دستگاه های سنکرون ایجاد می شود. نیروی محرک مغناطیسی (mmf) و شار فاصله هوایی توسط سیم پیچی میدان در دستگاه مدار باز، یک موج سینوسی خالص در فضا نسبت به موقعیت خود در امتداد حاشیه روتور نمی باشد به این علت که توزیع فضایی کویل غیر سینوسی و برتر از مدار مغناطیسی است . در نتیجه شار فاصله هوایی شامل اجزای فضایی هارمونیک غیرعادی است که مولفه های هارمونیک مشابه در بخش ولتاژ با توجه به چرخش تولید خواهد کرد. به طور کلی عامل استقرار از سیم پیچ استاتور برای به حداقل رساندن توالی هارمونیک مثبت و منفی به جای توالی هارمونیک صفر انتخاب شده است.

 

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.