مقاله رایگان حرکت در جانوران

فروشنده
تاریخ انتشار
۵ تیر ۱۳۹۸
تعداد بازدیدها
28021 بازدید
2 تومان

حرکت در جانوران    

جانور چیست؟ این پرسش ساده ای به نظر می رسد، اما برای پاسخ به آن لازم است درک درستی از برخی از ویژگی های مبهم موجودات زنده از قبیل چند سلولی بودن، هتروتروفی، دیپلوئیدی و سلول های یوکاریوتی داشته باشیم. به عنوان مثال آسان است که بگوییم زرافه، نهنگ و یا سگ جانورند، اما توضیح این که دقیقاً چرا آنها جانورند ساده نیست.

در این مقاله ویژگی های اصلی ای که در تمام جانوران از حلزون ها و گورخرها گرفته تا میمون های پوزه دراز و ستاره های دریایی مشترک است را بررسی می کنیم. بررسی این ویژگی ها به ما کمک می کند تا به عنوان مثال نتیجه بگیریم شقایق های دریایی جانورند نه گیاه. (حتی با وجود این که اگر شقایق های دریایی را سرسری نگاه کنیم شبیه به گل به نظر برسند).

برای شروع اکتشاف در زمینه ویژگی های جانوران، ویژگی های اصلی ای را که در همه آنها و یا در بسیاری از آنها مشترک است را ذکر می کنیم.

….

 

همه جانوران چند سلولی هستند، به این معنی که بدن آنها از سلول های متعدد ساخته شده است. به این ترتیب، جانوران با تک سلولی ها یا موجودات زنده تک سلولی (مانند باکتری ها، آرکیا یا باستانیان، تک یاخته ها، جلبک های تک سلولی و قارچ های تک سلولی) متفاوتند. جانوران تنها موجوداتی نیستند که چند سلولیند، گیاهان خشکی و برخی گونه های جلبک ها و قارچ ها نیز چند سلولی هستند. بنابراین اگر چه چند سلولی بودن یک ویژگی مشترک تمام جانوران است، اما ویژگی منحصر به فرد جانوران نیست.

⇐ در بیشتر جانوران، سلول ها داخل بافت های مختلفی سازمان یافته و متشکل شده اند که این بافت ها وظایف متفاوتی را انجام می دهند. در طول رشد یک جانور، سلول ها متمایز می شوند به طوری که می توانند وظایف خاصی را انجام دهند. گروه هایی از سلول ها که با هم کار می کنند تا در خدمت یک وظیفه مشترک باشند بافت نامیده می شوند. چهار نوع اصلی از بافت ها وجود دارد که جانوران از آنها برخوردارند. این بافت ها عبارتند از: بافت عصبی، بافت پوششی، بافت همبند و بافت عضلانی. یک استثنا برای این ویژگی اسفنج است. اگر چه اسفنج ها جانورند، سلول های آنها در داخل بافت های واقعی سازمان نیافته اند.

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.