مبانى بازرسی و تهیه گزارش‌هاى ویژه نظارتى

مبانى بازرسی و تهیه گزارش‌هاى ویژه نظارتى
فروشنده
تاریخ انتشار
۱۹ آذر ۱۳۹۷
تعداد بازدیدها
6482 بازدید
10,500 تومان

مقاله در رابطه با مبانى بازرسی و تهیه گزارش‌هاى ویژه نظارتى

چکیده مقاله

لزوم و وجوب نظارت، در نظام خلقت نهفته است. بدین معنى که تمامى کنشها و واکنشها بر اساس محاسبات دقیق و حکمت است. هیچ رویدادى بى حساب و بدون حد و مرز نیست. براى استفاده بهینه از امکانات خدایى، بایستى عوامل نظم و حدود آنها را به دقت شناسایى کرد. با شناخت حدود، ضوابط کنترل مطرح مى شود. براى حفظ و تداوم ضوابط،‌ نظارت لازم است.

در این مقاله موضوع نظارت، تعریف نظارت، فرآیند نظارت، انواع نظارت، تشکیلات دستگاه ناظر و مشخصات ناظر خوب، بحث شده است. تعریف چک لیستها و سطوح و انواع آن به طور خلاصه با کاربرد شرکت‌هاى دولتى آورده شده، و یک فقره چک لیست، مورد تجزیه و تحلیل قرارگرفته است و لیست قوانینى که در شرکت‌هاى دولتى مورد توجه سازمان‌هاى حسابرسى است آورده شده است.

واژه‌هاى کلیدى:

نظارت، تشکیلات و دستگاه نظارتى، ناظر خوب، چک لیستها، گزارش تفصیلى نظارتى.

 

مقدمه

این مقاله از بعد کاریرد برنامه‌هاى نظارت و بازرسى تهیه و تنظیم شده است. نظارت فراهم آورنده اطلاعات مفید براى مدیریت اثر بخش است؛ نظارت یک فرآیند تحقیق است و بایستى از اصول علمى تحقیق بهره گیرد. برنامه نظارت بایستى با هماهنگی‌های کامل با مدیریت دستگاه نظارت شونده شروع شود. ناظر جایگاه پلیسى ندارد بلکه با موقعیت مشاور و هدایتگر ظاهر مى شود؛ ناظر با مدیران و مسؤولان دستگاههاى اجراى مصاحبه می‌کند و از تأسیسات و عملیات و مراکز فنى و ادارى… بازدید مىکند. دستگاه نظارت باید از تشکیلات منظم ومتمرکز بهره‌مند باشد. اگرچه جوامع مخنلف داراى وجوه مشترک فراوانى هستند؛ ولى نظارت وکنترل امرى است بسیار ظریب و حساس که با انسانها وعواطف آنها در ارتباط است؛

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.