دانلود مقاله بررسی کافئین در صنعت غذا و دارو

دانلود مقاله بررسی کافئین در صنعت غذا و دارو
فروشنده
تاریخ انتشار
۷ دی ۱۳۹۷
تعداد بازدیدها
9796 بازدید
6,900 تومان

دانلود مقاله بررسی کافئین در صنعت غذا و دارو

گرفتن کافئین از چای:

چای شامل تمام ترکیبات از نظر طعم و رنگ عجیب می باشد،کافئین به عنوان تشکیل دهنده اصلی بیولوژیک فعال چای به عنوان پر استفاده ترین ماده مخدر می باشد .از این نظر عجیب است که در آن مواد یافت می شود که در گیاهان دیگری وجود ندارد.

چای را که ما می نوشیم از طریق ریختن آب جوش بر برگ های چای  میباشد که به روش های مختلف بسته  به چای مورد نیاز پردازش می کنند.بسیاری از ما از چای سیاه به عنوان نوشیدنی که با چای سبز متمایز است استفاده می کنیم.

برگ چای دارای مقدار زیادی از مواد شیمیایی است که ۳۰ درصد وزن این گیاه خشک است که ۱.۴ درصد آن را کافئین تشکیل می دهد .اگرچه این مقدار برای قهوه که نیمی از آن کافئین می باشد زیاد است،یک فنجان قهوه دوبرابر یک فنجان چای معادل ۱۰۰ میلی گرم کافئین می باشد .

این فعالیت به شما فرصت می دهد کافئین نسبتا خالص از برگ چای به دست بیاورید.این شگفت انگیز است که شما میتوانید کریستال های بی رنگ و زیبای کافئین را ببینید،برگ  چای به صورت قهوه ای تیره به دست می آورند .از آنجا که محتوای کافئین از برگ چای خشک انقدر کوچک است و برای فرایند هرچند که مقدارش کم باشد اماده می شوند.

تصعید:

توانایی است که  با استفاده از آن می توانید کافئین خاص را از چای خام جدا کنید.همانطور که مواد جامد را گرم گرم کنید ،با ذوب شدن آنها را تبدیل به مایع می شود و اگر بیشتر گرم کنید تبدیل به بخار می شوند .با این حال کافئین جامد به طور مستقیم ،بدون عبور از فاز مایع تبدیل به فاز گاز میشود، به این فرآیند تصعید می گویند.

تصعید کافئین در حدود ۱۶۰ درجه سانتی گراد و هنگامی که بخار کافئین سرد میشود آن دوباه تبدیل  به جامد خالص می شود.بنابراین یک راه حل بسیار مناسب برای جدا کردن آن از ناخالصی می باشد.ترکیب دیگر دی اکسید کربن است.هرچند که یک گاز در فشار و دمای معمولی لست ،دی اکسید کربن جامد را از طریق یک مرحله مایع آن را به عنوان گرم شدن در فشار اتمسفر عبور می دهند.به همین دلیل آن را یخ خشک می نامند.

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.