دانلود تحقیق ظهور مکانیک کوانتومی

فروشنده
تاریخ انتشار
۲۵ دی ۱۳۹۷
تعداد بازدیدها
7543 بازدید
9,900 تومان

دانلود تحقیق ظهور مکانیک کوانتومی

 

شرکت در آزمون

برای شرکت در آزمون می بایست وارد سیستم شوید

ماکس پلانک اولین شخصی بود که در سال ۱۹۰۰ میلادی، با معرفی مفهوم گسسته بودن انرژی در توصیف پیوسته بودن جسم تابان (جسم سیاه)، اولین قدم را در بوجود آمدن علم جدیدی به اسم مکانیک کوانتومی برداشت. بعد از او انیشتین، با الهام از ایده کوانتومی بودن انرژی، اثر فوتوالکتریک را که فیزیک کلاسیک قادر به توصیف آن نبود، توضیح داد. بدین ترتیب غیر از پلانک و انیشتین دانشمندان دیگری نیز در پیشبرد مکانیک کوانتومی نقش اساسی داشتند، که در مقالات بعدی به آنها می پردازیم.

اولین گام درفیزیک کوانتوم در سال ۱۹۰۰ توسط ماکس پلانک، با معرفی مفهوم کوانتومی بودن (گسسته بودن) انرژی برداشته شد. او برای توضیح پدیده تابش جسم سیاه، فرض کرد که

انرژی بین تابش و محیط اطراف، بصورت گسسته یا کوانتیده تبادل می شود و از محاسبات این ایده جدیدش، بطور موفقیت آمیزی به نتایج تجربی رسید.

۲-تابش جسم سیاه

وقتی نور به جسمی تابانده شود، سه حالت اتفاق می افتد: ۱)تمام نور بازتاب می شود، ۲) قسمتی از نور جذب وقسمتی بازتاب می شود و ۳) تمام نور جذب می شود.
در حالتی که جسم نور را جذب می کند انرژی اتمها و یا مولکولهای آن زیاد شده و درنتیجه خود نیز تابش می-کند. اگر گازی گرم شود، اتمهای آن از خود نور ساتع می کنند و تابش اتفاق می افتد. مطابق شکل۲، ماده شیمیایی، روی شعله شمع ریخته و ذرات آن پس از گرم شدن ذوب و تبخیر می شود؛ و نهایتا گاز گرم از خود نور ساتع می کند و طیف گسسته نور پس از عبور از منشور روی پرده (شکل ۳) تشکیل می دهد. فیزیک کلاسیک به خوبی این پدیده را توضیح می دهد.

 

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.