تحقیق در رابطه با سلسله قارچ ها

تحقیق در رابطه با سلسله قارچ ها
فروشنده
تاریخ انتشار
۲۹ آذر ۱۳۹۷
تعداد بازدیدها
6695 بازدید
24,000 تومان

بهترین ها را ارزان از ما بخرید

تحقیق در رابطه با سلسله قارچ ها

مقدمه

قارچ شناسی (Mycology)

واژه Mycology (به یئنانی Mykes = قارچ ها + logoe = دانش، طبق دستور زبان یونانی کلمه صحیح آن Mycctology بوده و فرم ترکیبی Myces لغت Myccto است) از کلمه یونانی آن گرفته شده است که در واقع مطالعه قارچ ها و شناسایی آنها می باشد

تاریخچه: تا قبل از اختراع میکروسکوپ و حتی ذره بین های ساده، علم قارچ شناسی فقط اختصاص به بررسی قارچ های کلاهدار داشت. پس از کشف میکروسکوپ به وسیله Van Leauwenhock در قرن هفدهم مطالعه قارچ ها از نظر طبقه بندی شروع شد. اولین کسی که علم میکولوژی را پایه گذاری کرد یک نفر گیاه شناس ایتالیایی به نام Pier Antonio Micheli بود که در سال ۱۷۲۹ نشریه ای تحت عنوان Nova Plantarum Genera را منتشر نمود که شامل تحقیقات وی روی قارچ ها بود. ار آن به بعد مطالعه روی قارچ ها از جنبه های گوناگون انجام شد.

تعریف قارچ

در حال حاضر زیست شناسان واژه Fungus (جمع Fungi به لاتین fungus= قارچ به یونانی Spongos = اسفنج، انگل شدن) را برای موجوداتی به کار می برند که سلول های آن واجد هسته حقیقی (Eukaryotic) بود، اسپورزایی می نمایند و فاقد سبزینه (Achlorophyllous) هستند. تولید مثل قارچ ها معمولا به طریق جنسی و غیر جنسی بوده و اندام رشدی آنها از ریشه هایی گاهی منشعب به وجود آمد، جدار سلولی اندام های رویشی قارچ ها از ماده کیتین یا سلولز یا هر دو ترکیب و همچنین انواع دیگری از ترکیبات آلی کمپلکس تشکیل شده است.

 

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.