مدیریت منابع انسانی و عملکرد نوآوری

فروشنده
تاریخ انتشار
۲۶ مهر ۱۳۹۷
تعداد بازدیدها
20959 بازدید
12,500 تومان

اقدامات راهبردی مدیریت منابع انسانی و عملکرد نوآوری

چکیده:

نوآوری به عنوان عامل مهم و حیاتی برای سازمان ها به منظور ایجاد ارزش و مزیت پایدار در محیط پیچیده و متغیر امروزی می باشد.سازمان ها با نوآوری بیشتر، در پاسخ به محیط های متغیر و ایجاد و توسعه قابلیت به آن ها اجازه دهد به عملکرد بهتری  برسند موفق تر خواهند بود. ابتکارات و اقدامات نوآوری به طور زیادی به دانش ،تخصص و تعهد کارکنان به عنوان

درون دادهای فرایند ایجاد ارزش وابسته است.دانش و شایستگی های منابع

انسانی به عنوان دارای یهای باارزش برای سازمان ها می باشد. اقدامات  منابع انسانی ابزار و شیوه های اصلی هستند که توسط آن ها سازمان ها می توانند مهارت ها،نگرش ها و رفتار افراد را برای انجام کارهایشان و رسیدن به اهداف سازمانی موجود مورد تأثیر قراردهند.در این مقاله سعی شده است که نقش ظرفیت مدیریت دانش در رابطه با اقدامات راهبردی مدیریت منابع انسانی و عملکرد نوآوری از دیدگاه مبتنی بر دانش مورد بررسی قرار گیرد.

نتایج این مقاله نشان می دهد که اقدامات راهبردی مدیریت منابع انسانی به طور مثبتی با عملکرد نوآوری مرتبط است. هم چنین اقدامات راهبردی مدیریت منابع انسانی به طور مثبتی با ظرفیت مدیریت دانش رابطه دارد.

اقدامات راهبردی مدیریت منابع انسانی  برای انگیزش تمایل کارکنان به منظور کسب،تسهیم و کاربرد دانش در سازمان ها مفید هستند.اقدامات راهبردی مناسب مدیریت منابع انسانی می تواند توسعه محیط سازمانی کمک کننده به فعالیت های مدیریت دانش را حمایت و  ارتقاءدهد .هم چنین ظرفیت مدیریت دانش در ابعاد کسب،تسهیم و کاربرد، کمک مثبت زیادی به عملکرد نوآوری سازمان می کند. ظرفیت مدیریت دانش بر رابطه بین اقدامات راهبردی مدیریت منابع انسانی و عملکرد نوآوری نیز تأثیر می گذارد.

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.